esmaspäev, 22. november 2010

Contra On Niisugune Tore RAhvamees

Contrat ei pidanud me õnneks kontrabandina sisse smuugeldama, vaid õnnestus asi täitsa ametlikult korda ajada. (Aitäh, et tulla said!) Oli muhe neljapäevaõhtu (vemmal)värsside ja laulude saatel. Contra luuletused on tema enda esituses kuidagi eriti ehedad ja lahedad (äkki tuleks tal üks audioluulekogumik teha?). Minu lemmikuks osutus haiku lumememmest:

südasuvel on
isegi lumememmed
paljad porgandid

Mul jooksis lausa minimängufilm silme eest läbi, kui ta seda luges :D Lühiluule on ka Contra üks lemmikvorme. Selle valdamine on minu arvates kunst omaette. Lühiluule on sõnade konsentraat - öelda mõte ära kahe-kolme-nelja reaga, ilma ülearuse vahuta, võib osutuda ootamatult keeruliseks. Samas ei tohi see higi ja vaev loometööst endast välja paista. Siiski tunnistas Contra omavahelises vestluses, et vahel tulevad tal luuletused ka mõnuga, ja siin mängib oma osa juba kogemus, enda stiil või väljakujunenud käekiri.
Tegelikult mul ei olegi vaja siin pikalt pajatada, selle töö on Liivia oma blogis juba kenasti ära teinud. Täpsustuseks olgu märgitud, et külastajaid oli siiski rohkem, suts üle neljakümne.

Tänan Jänesselja lasteaia köögivalitsejaid ja teisi ülemusi , Liiviat Urge raamatukogust, Ivikat noortekeskusest ja ülemus Avet abi eest, Pärnu Keskraamatukogu ja Pärnu Postimeest, kelle esindajad kohal olid, Õie Kukke maitsvate pirukate eest ja muidugi kõiki huvilisi, eriti vahvaid Luule seltsi naisi, kellest ei puudunud ükski!

Kommentaare ei ole: