teisipäev, 30. november 2010

Paksult seksi

Ma ootasin Anne B. Ragde raamatut "Öine soov" huviga, kuna olin tema "Berliini paplitest" ja selle järgedest vasikavaimustuses. Nüüdisromaani sari tõotas pisut teistsugust lugemiselamust kui Põhjamaade romaan, samuti raamatu tagakaanel olev tutvustus (mida ma küll kohe ei uurinud), kus mainitakse peategelase "raju voodielu". Ja peamiselt selle elu ümber romaani tegevus käibki. Peategelane, üksi elav naisterahvas Ingunn, kes teose kestel saab 39-aastaseks, meenutab mulle seksisõltlast. Tal on ohjeldamatud tarbimisperioodid, kus ta hüppab ühest juhusuhtest teise, kolmandasse jne, kainuseperioodid, mil ta naudib üksindust, ja vahel isegi lühikesed kooseluperioodid, millest pikim kestis veidi alla aasta. Ingunn ei mõista, miks naised elavad koos meestega, kellega neil enam midagi rääkidagi pole. Talle ei ole probleemiks neli-viisteist aastat nooremate meestega voodit jagada, kuni tema saab olla see, kes suhte lõpetab. "Mehed teevad niiviisi. Mitte naised. Ma ei saa aru, kuidas sa suudad iseendaga elada," ütles talle nuuksudes üks noormees, kelle ta oli kord pärast seksimaratoni oma korterist välja visanud. Olid päevad, mil ta ei suutnudki. Ühel sellisel veidral päeval, õigemini õhtul, kohtus ta seitsmeaastase tüdruku Emma ja tema isaga. Kohtumisest saab võib-olla alguse hoopis uus lugu, aga mitte selles raamatus.

Ma hakkasin seda raamatut lugema autori tõttu ja sellepärast ka, et leidsin kohe alguses mitmeid mulle tuttavate Norra linnade nimesid. Võrreldes Neshovi talupärijate saagaga oli see teos palju lihtsakoelisem, kasvõi seetõttu, et peategelasi (ja tegelikult ka läbivaid teemasid) on üksainus. Kui aga viitsida voodilõbudest kaugemale puurida, minategelase pea sisse, tekitab raamat üksjagu küsimusi.
"Mis on küll selle meistri mõttes, kes selliseid riistu taob?" tuli "Viimsest reliikviast" miskipärast meelde. Heh.

1 kommentaar:

Raamatutuba ütles ...

Arvan, et antakse märku tänapäeva noorte inimeste ise-endale elamise vaevast. Kus raamatus öeldi nii - et leida endale seda õiget, peab naine palju konni suudlema ;))
See on elu!
Mulle meeldis see raamat. Ehk paneb inimesi mõtlema ...