kolmapäev, 26. jaanuar 2011

Sel aastal olen tublim!

Mis seal salata, päris piinlik, kui näärikuu viimastel päevadel on esireas ikka veel blogipostitus nimega "Uusaastasoovid". Osalt on see tingitud asjaolust, et keelel parajasti miski niiväga ei kibele, mis kirjutama kisuks. Super-hüper raamatuid pole ette sattunud (praegu mitu tükki pooleli tegelikult), mis alla neelatuna nii suur tükk olnuks, et teiegagi jagada. Ja eks kohustusi ole kah omajagu - igakuine "viljamahategemine", mis venis ja venis... Ja nagu kolleegid teavad, on just jaanuar see aeg, kus tuleb rind rasvaseks määrida ja julgelt oma eelmise aasta tegemistele otsa vaadata. Esmalt maadelda numbritega - kui tähed on mu head sõbrad, siis numbrid on pigem nagu kiuslikud naabrieided, kellega ma eriti hästi läbi ei saa, aga suhelda tuleb. Ja kui tahad, et süda oleks rahul ja meel helge, koguni nii, et sest suhtlemisest väga haput mekki man ei jääks. Aga siis on hea olla küll, kui oled selleks aastaks jälle tõestanud, et Vestmann jäi peale ja üks lahter klapib teisega kenasti ja kõik omavahel kokku kah. Ja järgmine jaanuar, mil taas naabriga vaja rinda pista, on veel kaugel.
Aga naabrieidest raskemgi on iseendaga rahus elada. Nii, et väga laisk ei tunduks - endale ega teistelegi, aga tööga ennast ära ka ei tapaks. Ja kokkuvõte eelmisest aastast on just niisugune enese hindamise koht - kas võin oma töö ja loovusega rahule jääda ja olen prääniku ära teeninud või hoopis laisk olnud ja pigem oleks kubjast vaja takka kamandama. Ausalt öeldes on iga kord selle üle mõeldes esmalt tunne, et kupjaid on vist rohkemgi vaja kui üht. Et ma pole mitte kui midagi teinud! Aga kui esimene meeleheitepilv on üle läinud, selgub kalendrit lapates, et natuke on justkui tehtud kah. Aga võiks rohkem, leian taas, ja luban endale - sel aastal olen tublim!

2 kommentaari:

Raamatutuba ütles ...

;)) no mida - ma mõtlen kogu aeg ja luban endale, et olen homme parem kui eile. Tegelt tahaks teada, millal sa uue katuse alla saad? ;))

Piia ütles ...

Seda tahaks ise ka teada :D