kolmapäev, 9. märts 2011

Ei ole külm mind ära võtnud...

... ega päike sulatanud! Nüüd jääb üle loota, et kevadet kuulutav tuul ära ei viiks. Tuuli aga on liikvel igasuguseid. Selle nimi, mis kõige rohkem segadust tekitab, on kolimistuul. Arvestades seniseid tagajärgi võib seda juba väikeseks orkaaniks pidada: verine lõikehaav pöidlas, õliseksmäärdunud riided, mõlk kolimisautos... Ja kui te veel näeksite, mis meie mustas majas praegu sünnib! Uus ja vana mööbel - kõik on läbisegi, minu tagaruumis lisaks veel mitu hunnikut juppe, mis kunagi olid fondiriiulid. Raamatute ühest kohast teise viimiseni pole me veel jõudnudki! Aga pole hullu, küll me sellest segadusest ennast läbi närime nagu rott makrofleksist ja siis on vanasuues majas jälle hea olla!
Pilt on vanavõitu, aga sellist hääd ja uut veel ei ole.

Aga vahepeal käisid mul ka koolitamistuuled külas ja need viisid Viljandi kultuuriakadeemiasse, kus üritasin aru saada, mida kujutab endast raamatukogude projektitöö. Koolitaja Piret Koorep on ise tõeline rahamasin ehk praktik, kelle käe all on sündinud lugematu arv rahataotlusi. Saime teada, kelle käest, mis tingimustel ja mille jaoks on raamatukogudel üldse võimalik toetusi taotleda. Arutelu Mai Põldaasa juhendamisel osutus samuti väga põnevaks ja kokkutulnud seltskonnast oli lõpuks lausa kahju lahkuda.

Kui suuremad tuuled raugenud, on lootust ka vaiksele briisile mõne hea raamatu seltsis. Üks säärane on mul praegu pooleli, aga sellest juba järgmine kord.

2 kommentaari:

ma k6nnin ja k6nnin l6pmata teel... ütles ...

novaat- oleks meil kõigil võimalik oma töölt veerand tunniks ära tulla, siis oleks nii umbes 45 inimest, 45 kasti ja kolitud!!!
aga- :(

Piia ütles ...

Oh, asjade ühest kohast teise viimine on kolimise juures üks väiksemaid muresid. Peamine väljakutse on, kuidas järgnevast kaosest jälle kord saaks :D