teisipäev, 3. jaanuar 2012

Mõne asja jaoks peab olema mees!

Läbi Iraani ja Araabia väntamiseks peab kindlasti olema mees. Uhhuduurlaste raamatu lugemiseks õnneks mitte!
Lugesin raamatu läbi ja haukasin teleseriaali jupphaaval peale. Maitses hea! Kel televisiooni jaoks valminud üllitis nähtud, võiks siiski ka raamatut lugeda. Sest tegelikult täiendavad raamat ja telesari üksteist kenasti. Kristjani kirjeldust üle 40-aastaste usklike meeste käimisvõistlusest Evazis oli küll lõbus lugeda, aga telepildist paistis see lausa hüsteeriliselt naljakas. Ja ilma teleta ju ei teaks näiteks, et Hannesel on ilus hääl või kui palju omapära andis Kristjani kehakeelele ja kõnnakule juurde Etioopia värvides dress.
Ja ilma raamatuta ei saaks teada, miks ikkagi uhhuduurlastel moslemimaal õllepruulimine aia taha läks. Üldse jäävad raamatut lugemata paljud üksikasjad ja kaadritagused seigad teadmata.

Eelmise Uhhuduuri-raamatuga võrreldes tundub uues pildimaterjali rohkem olevat. Kahjuks on aga paber karedam (taaskasutus?) ja fotod sellevõrra tuhmimad ja udusemad. Aga see-eest on uues raamatus teekonnakaardid ja ühtlasem stiil (küllap põhjusel, et kirjutamise põhiraskus on olnud Kristjani peal, teised võtavad üpris vähe sõna). Raamatul on otsekohene, pigem lõbus, tuntavalt mehelik nägu, nagu sellisele teosele sobibki. Haarasin seda säärase hooga, et asjast suurema mõnu tundmiseks keerasin vahetevahel lehti tagasi ja lugesin mõned kohad üle.
Kahtlemata on Uhhuduuri nr 3 peakangelane Mart, kellega kõige naljakamad, aga ka tõsisemad juhtumised seotud. Just tema osales edukalt Evazi üle 40-aastaste usklike meeste käimisvõistlusel, just tema oli see, kes tuli vigastuse tõttu kohaliku meditsiini hoolde usaldada. Mis juhtus, lugege ise!2 kommentaari:

Kaur Virunurm ütles ...

Miks peab (olema mees)?

Piia ütles ...

Arvestades läbitud riikide iseärasusi ja kõiki neid seiklusi (ööbimised mošeedes ja lahtise taeva all, kohtumised automaaturite ja inspektor Kukekesega, kivirünnak jne), millega meie härradel rinda pista tuli, ei kujutaks mina naisena araabiamaades omapäi rattamatkamist küll ette.