reede, 1. veebruar 2013

"Ei mingit Cartlandi mulle, palun!"


Möödunud aasta numbritele otsa vaadates kurvastamiseks põhjust pole - raamatukogu lugejaskond on võrreldes 2011. aastaga märkimisväärselt paisunud. Sellest johtuvalt muidugi ka külastuste-laenutuste arv, mis ju hallidest aegadest raamatukogude tegevuse mõõdupuuks on olnud. Siinkohal väärib omajagu tänu  kultuuriminister, kelle väljaütlemiste ja plaanide kajastus meedias on raamatukogusid pidevalt pildil hoidnud. 
Tõe huvides peab küll nentima, et Sauga raamatukogu laenutuste esisajasse just palju "nimekirjaraamatuid" pole mahtunud. Aga ka "naistekate" osa on märkimisväärselt väike! Ehk pole siis asjad siin Pärnu piiril lugemise ja lugemiseelistuste osas veel päris hukas?

Väljavõte kohalikust ajalehest Sauga Sõnumid: 
"Sauga raamatukogu esisajast laenutusest moodustavad enamiku omamaiste autorite teosed, üksjagu on edetabelis ka lasteraamatuid. Just algklassilapsed on hakanud usinamalt raamatukogu külastama, seda kindlasti tänu õpetajate suunamisele. Elulooraamatute populaarsus on ilukirjanduse ees taandunud. Sauga raamatukogu esikümme:
 1. Vahur Kersna „7*7“
 2. Indrek Hargla „Apteeker Melchior ja Oleviste mõistatus“
 3. Andres Laasik „Filmilavastaja ja näitleja Kaljo Kiisk“
 4. Avo Kull „Haigla“
 5. Silvi Väljal „Jussikese seitse sõpra“
 6. Avo Kull „Kaubamaja“
 7. Helju Pets „Õnneõiteta sirelid“
 8. Indrek Hargla „Apteeker Melchior ja timuka tütar“
 9. Marcia Willett „Ootus“
 10. Helju Pets „Ussikuninganna Egle“"

  Foto: http://boogersonthewall.com/2012/07/26/reading-babies-update/

Kommentaare ei ole: