esmaspäev, 13. jaanuar 2014

Igavuseks pole aega

Ei saa öelda et aasta lõpp ja uue algus igavad oleksid olnud. Arvasin, et istun jõulunädalal ja aasta viimastel päevadel üksinda ja jõuan ära teha kõik kuhjunud tööd. Aga sellist külastajatehordi, mis ennejõulupäeval raamatukogust läbi voogas, kohe ei meenugi. No hää küll, päris selverisaba ei tekkinud, aga see oleks ka liiast olnud. Külastajaid ei peletanud ka see, et alevik kõhedalt kottpimedaks sõidetud oli. Justnimelt sõidetud! Vahetult enne jõule tööle tulles leidsin parklast eest Sauga Varahalduse töötajad, kes asfaldil külitavat elektriposti ja traadipusa ära koristamas olid. Aru pärides kuulsin, et kaks betoonposti hukkusid kokkupõrkes kohaliku automobiiliga ja meie majaesine post andis alla pärast traatide eemaldamist. Et ees ootasid aga suured pühad ja asjaajamine kindlustusfirmaga, mattuski asula seniks pimedusse. Päris kõhe oli õhtuti parklas manööverdada, iga kord hoidsin hinge kinni, et ootamatult ei kohtuks mõne ilma helkurita tegelinskiga. Ses osas tuli appi ka politsei, kes lausa mitme mehega ühel õhtul helkureid kontrollis ja jagas. Sain isegi vaevalt kaks sammu trepist alla astutud (autoni oli neid üldse umbes 7), kui üks neoonvest ligemale astus (muud pimedas suurt näha polnudki) ja uuris, kas mul ikka helkur on. Oli küll.
Paar rahulikumat päeva aasta lõpus kulusid marjaks ära, sain jagu kahest kastitäiest uudiskirjandusest. Ei, mitte läbi loetud, vaid töödeldud ja arvele võetud. Ja juba oligi käes uus aasta. Kes URRAMiga töötavad, teavad juba, mida see kaasa tõi. Programmi kolmas versioon pakkus üksjagu üllatusi ja neid jagub endiselt. Aruannete esitamine pole minu raamatukoguaastate jooksul veel nii põnev ja väljakutset pakkuv olnudki! Iseasi, kas me just seda tahtsime... Põnevuse kaasnähuna tekkis aga kolleegidevaheline pikk arutelu  Facebooki grupis, mis on pigem tervitatav - millal veel nii elavalt mõtteid ja arvamusi vahetati?
Lõpetaks aga heledamas võtmes: lumi tuli lõpuks maha ja tänasest saime ka tänavavalgustuse tagasi. Juhuu!

Minema viidi meie vana post, mis uhkelt keset parklat troonis. Uus löödi maasse hoopis tee kõrval, enam ei saagi ümber posti kiiremaid ringe teha... 

Kommentaare ei ole: