teisipäev, 15. september 2015

Millest küll on tehtud väiksesed tüdrukud?

Reeli Reinausile Tänapäeva kirjastuse noorsooromaanide võistlusel teise koha toonud  teose "Suhkrust ja jahust" näol on minu arvates tegu hoiatusromaaniga. Minategelane, 16-aastane Johanna saab uue sõbratari, kes meelitab ta pealtnäha kerget raha teenima. Oma kõhklused ja süümepiinad matab Johanna ostlemisse ja alkoholiuima, lõpuks kasvab lumepall ja selle hoog liiga suureks ning paratamatult peab järgnema krahh.
Lugu on üles ehitatud üpris põnevalt, juba raamatu alguses antakse vihjeid edasistele kriminaalse maiguga sündmustele. Niisiis on lootust, et raamatu kätte võtnud noor selle ka lõpuni loeb. Mind hakkas igatahes huvitama, millega see kõik lõppeb - isegi hoolimata mõnigatest mu meelest liigsetest lihtsustustest (kas ma olen ainuke, kellele tundub, et mõningane naiivsus oleks justkui noortekirjanduse kohustuslik element?).
Kas täiskasvanu "Vaata, et sina kunagi nii ei tee!" ülearu ridade vahelt välja kumab, ei oska öelda, selleks peaksin olema hulga noorem. Aga ma luban, et küsin mõne teismelise käest ja ütlen.


Kommentaare ei ole: