reede, 4. detsember 2015

Menüüs on perekonnasaladused*

Herman Kochi "Õhtusöök" ei ole minu arvates raamat, mida mõnuga lugeda. Vastupidi, autor on selle üles ehitanud niimoodi, et alguses vaid kripeldav ebamugavustunne muutub raamatu edenedes segadusttekitavaks ja üpris tugevaks.
Esiti näib, et tegu on kergelt sunnitud, kuid siiski tavalise perekondliku õhtusöögiga, millest võtavad koos abikaasadega osa Hollandi peaministrikandidaat Serge Lohman ja tema vend Paul. Juhtunud on midagi, mis puudutab mõlema paari teismelistest poegi, kuid mis? Pole selge, mida üks või teine lauasolija toimunust teab või kas üldse teab.

Lugu on räägitud Pauli silme läbi ja kohe alguses paistab silma tema kriitiline hoiak oma venna suhtes. Loomulikult panin selle Pauli nn väikese (või siis vähem eduka) venna kompleksi arvele, kuid tegelikult on selle hoiaku taga ka teine, hoopis tumedam osa. Otsustavaks saab aga kellegi sekkumine, kellest seda esialgu ei ootagi.

Kes otsib kiiret sündmuste arengut, võib teose kohe kõrvale jätta. Kohci raamat on inimesele, kellele meeldib loetu üle pikemalt mõtiskleda.

Teose tutvustus kirjastuse lehel
Mike Fasso tutvustus (tabav, aga mitte liiga paljastav).

*Pealkiri laenatud Mike Fassolt

Kommentaare ei ole: