reede, 12. veebruar 2016

Põhjalik pilk vaesesse elujaatusesse

Kui sulle tundub, et elu Eestis on talumatult vilets, käi ära Kambodžas ja leiad, et meil ei ole siin suurt häda midagi. Üks odavaim viis sinna reisida on laenutada raamatukogust Ain Parmase "Minu Kambodža".
Autor on olnud üpris põhjalik kirjeldades nii tänapäeva eluolu kui Kambodža kahjuks üsna verist minevikku. Jutustatud on ladusas keeles, pikkides omaenese kogemuste ja muljete vahele pilte riigi ajaloost, traditsioonidest ja kultuurist. Veidi küll häiris liigne vaimutsemine võrdluste toomisel (mulle jäi mõistetamatuks, misjaoks on tarvis Angkor Wati kõrgeima torni trepi järskust võrrelda TALSE tõusunurgaga). Kodutööd on Parmas teinud kõvasti ja raamatustki on näha tema tõsist huvi maa vastu, millele ta koos elukaaslasega kaks tiiru peale tegi. Mitte turisti, vaid rändurina. Eriti sümpaatne oli raamatu lõpuosa, kus autor kirjeldas kogemusi kloostrikooli õpetajana - seetõttu, et osati näha võimalust ka ise vabatahtlikuna Kambodža haridusellu panustada.
Raamatu alapealkirja "Seljakotireis iseendasse" tõttu ootasin ehk rohkem sisekaemusi ja enesessesüüvimisi, aga ju pole sedasorti striptiis Eesti mehele väga omane.

Ain Parmasse ja Peeter Malkovi Kambodža õhtu Rahvusraamatukogus: https://youtu.be/U9jNJPLlw1I

Kui veebist otsida fotosid Kambodža kohta, põrkame enamasti silutud turistipiltidele. Siin üks ehe foto Ronalt Ehrilt: https://www.flickr.com/photos/117546289@N03/14116129925

Kommentaare ei ole: