teisipäev, 31. mai 2016

Kõnnumaalt iseennast otsimas

Esmalt sattusin vaatama filmi "Wild" Reese Whiterspooniga peaosas ja alles hiljem leidsin, et see on tehtud Cheryl Strayed'i raamatu põhjal. Uudishimulikult haarasin teose kätte, et uurida, kuidas olid lood tegelikult - kas Cheryl tõesti kõndis täiesti rohelise matkajana, kandes hiigelsuurt ja seetõttu Monstrumi hüüdnime kandvat seljakotti 1100 miili Pacific Crest Trail'i rajal Californiast Jumalate sillani Oregonis.
Peab tunnistama, et raamat väga palju filmile juurde ei andnud. Viimases oli lugu küll lühendatud ja siin-seal pisut muudetud, kuid siiski üsna täpne ja ses osas on režissöör hästi toime tulnud (kui välja arvata peategelase täiesti ebausutavalt hea väljanägemine, arvestades olusid!).
Kuigi kõnealusel rajal on matkajaid üksjagu, pole keegi siiani osanud oma lugu nii hästi müüa kui Cheryl. Kõik heaks looks vajalikud eeldused on olemas: noor kena tütarlaps, kes on kogenud üksjagu draamat - isa vägivald, ema surm ja lõpuks lahutus armastatud mehest, läheb oma rappajooksnud elu kiuste ennast taasavastama pikale ja üksjagu ohtlikule rännakule metsikus looduses. Ei puudu kõhedad kohtumised, luule- ega lembehetked.
Kuigi sisemiselt katki, leidis Cheryl endas piisavalt tugevust, et matk kõigi katsumuste ja kannatuste kiuste lõpuni käia. Mida raskem oli tal füüsiliselt, seda kergemaks läks hinges. Proovige, kui elu teinekord keeruliseks kisub, kas töötab.
Loe ka: Kultuuritarbija 60+ arvamus, lisaks kaart, pildid, videod.
Indigoaanlase mõtted

Kommentaare ei ole: