teisipäev, 23. august 2016

Hunt lambanahas ehk kadunud tüdruku juhtum

Oli Nicki ja Amy pulma-aastapäev. Kuigi nende abielu oli aastatega juba pingestunud, kavatses Amy selleks puhuks, nagu ikka, korraldada aardejahi. Aga enne tähistamist leidis Nick eest tühja, lahtiselt laperdava eesuksega ja rüseluse jälgedega kodu. Tema abikaasat ei olnud kusagil. Keda politsei kõigepealt kahtlustama hakkab? Kadunu lähedasi. Ka tõendid näivad üha selgemalt Nickile viitavat.

Gillian Flynni "Kadunud"  on kahtlemata üks parimaid põnevikke, mida olen käes hoidnud. Autor hoiab lugejat oma lõa otsas, sama kavalalt, nagu üks tema teose tegelane. On hirmus tõdeda, et pealtnäha kenas kestas võib end varjata tõeline psühhopaat - ja ma ei mõtle selle all maniakaalseid kirvemõrtsukaid, vaid selliseid külmaverelisi tegelasi, kes manipuleerivad ümbritsevate inimestega nii osavalt, et ei jää kunagi vahele.

Soovitan lugeda ennekõike neil, kellele meeldivad psühholoogilised põnevikud.
Teose põhjal on tehtud ka film (stsenaariumi autor samuti Gillian Flynn), kuid raamat pakub sügavamat sissevaadet ja rohkem ainet mõtisklusteks. Ehk: loogiline oleks kõigepealt raamat läbi  lugeda ja seejärel filmi vaadata.

Keda sotsiopaatide hingeelu lähemalt huvitab, võib kätte võtta Martha Stouti teose "Sotsiopaadid meie ümber".Kommentaare ei ole: