esmaspäev, 29. august 2016

Oksendava härrasmehe pihtimus

Postituse veider pealkiri lähtub ühest väga, khm, värvikast stseenist Stig Rästa elulooraamatus "Minu Kennedy" ja järeldusest, mille tegin pärast teose läbilugemist.
Milleks rõhutada raamatu kõige inetumat stseeni? Sest see osutus Stigi elus oluliseks pöördepunktiks tervemate valikute poole. Ta ei manitse, vaid näib ütlevat oma kogemustest lähtudes: "Ärge tehke nii, nagu mina, tegelikult ei ole see kuigi lahe." Seetõttu võiks raamatut soovitada teismelistele, kes arvavad, et sex, drugs & rock'n'roll-elustiil on midagi väga glamuurset ja toredat. Välise sära taga võivad peituda ärevushäired, antidepressandid, alko- ja narkosõltuvus.
Kohati on Stig olnud halastamatult avameelne, kuid seda vaid enda, mitte oma (tüdruk)sõprade osas. Kui ta kellelegi selle pihtimusega liiga teeb, siis ennekõike endale, ja seetõttu on tema lähenemine väga sümpaatne. (Võrreldes seda Mihkel Raua poriraamatuga tuleb erinevus hästi esile - viimase autor "pritsib pori" üsna laias kaares). Eriti delikaatne ja sõnaaher on Stig naiste osas - minu mäletamist mööda mainis ta oma elukaaslast vaid ühes lauses. Vaid Elina Born, kellega ta Eurovisiooni laval esines, pälvib rohkem tähelepanu, ja väga positiivses võtmes. Nii et sümpaatne härrasmees see Stig.

Kommentaare ei ole: