kolmapäev, 20. detsember 2017

Kui miski näib liiga hea...

Alati ei pea niipidi olema, et raamatukogutädi lugejale raamatuid soovitab, vahel võib juhtuda ka vastupidi. Ei tea, kas muidu oleksingi "Suletud uste taga" üldse ette võtnud.  B. A. Paris on kirjutanud raamatu, mis naelutab enda külge tundideks, sellise, mille ühe ropsuga läbi loed.
Raamatu peategelased Jack ja Grace on pealtnäha täiuslik paar - jõukad, sarmikad, hea välimusega, suurepärases suhtes. Ent kui miski näib liiga hea, et tõsi olla, siis ilmselt see polegi. Paraku tunduvad kõik seda täiuslikuks maalitud pilti uskuvat - kuni Jack ja Grace kohtuvad teravapilgulise Estheriga.

Alguses arvasin, et tegu on tüüpilise "kuldse puuri" juhtumiga, kuid autor oskas üllatada ja jutustada märksa hirmutavama loo. Huvitav oli jälgida, kuidas pinget kruviti - lugeja on kogu raamatu kestel ootuses, sündmused ähvardavad minna järjest kohutavamaks. Just see teadmatus, kannatajate pea kohal rippuv mõõk on põhjus, miks ei saa raamatut käest enne, kui lõpplahendus teada. Aga seda ma siin ette ütlema ei hakka.
Kommentaare ei ole: